Дома Трансфер зона Њукасл спреми 60 милиони за бразилски репрезентативец

Њукасл спреми 60 милиони за бразилски репрезентативец

Њукасл ова лето сака значително да го засили тимот и да се бори за излез во Европа.

Најголема желба на Њукасл е бразилскиот репрезентативец и член на Лион, Лукас Пакета, за кого силен интерес покажува и Арсенал.

24-годишниот плејмејкер игра фантастично во дресот на Лион и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Лион за неговата слобода бара 60 милиони евра, бидејќи 15% од правата на играчот се уште ги има Милан.

Англиските медиуми пренесуваат дека Њукасл е спремен да ја плати таа сума и веќе започнал преговори со Лион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети. Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“…