Дома Трансфер зона Њукасл најде замена за Исак

Њукасл најде замена за Исак

Њукасл сака да ангажира талентиран фудбалер во нападот, а изборот паднал на фантастичниот Бенџамин Шешко од Лајпциг.

Овој 20-годишен напаѓач привлече големо внимание на неколку гиганти, а на Островот го нарекуваат „новиот Халанд“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Шешко би бил решение за нападот на Њукасл во следните години, а Лајпциг за неговите услуги бара 50 милиони евра.

Напаѓачот блеска оваа сезона во дресот на Лајпциг и за него интерес покажуваат уште Челзи, Арсенал и Манчестер Јунајтед.

Њукасл е спремен на лето да го продаде Исак и како негова замена за го доведе Шешко, па сака да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…