Дома Трансфер зона Љаиќ го напушта Торино – бира помеѓу Кина и Русија

Љаиќ го напушта Торино – бира помеѓу Кина и Русија

Српскиот репрезентативец Адем Љаиќ е „пречкртан“ од новиот тренер на Торино, па би можел наскоро да го напушти италијанскиот клуб.

Мацари не смета на неговите услуги, па Љаиќ оваа календарска година не помина ни една минута на теренот.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Поради тоа клубот му ја отвори излезната врата, а италијанските медиуми тврдат дека пред него се две опции – Русија или Кина.

Трансфер пазарот во овие две држави е се уште отворен, а интерес за Љаиќ покажува Спартак Москва и неколку кинекси клубови.

Тороно за неговата слобода бара помеѓу 8 и 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Анте Ребиќ се враќа во Серија А?

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ од следната сезона би можел повторно да игра во Серија А. И…