Дома Трансфер зона Јунајтед и Ливерпул го сакаат играчот на Брајтон

Јунајтед и Ливерпул го сакаат играчот на Брајтон

Манчестер Јунајтед и Ливерпул покажуваат сериозен интерес за играчот за врска на Брајтон, Ив Бисума, пренесуваат медиумите на Островот.

24-годишниот Африканец игра одлично оваа сезона и има договор со Брајтон до 2023 година. Сосклер е голем фан на Бисума и планира да го донесе на „Олд Трафорд“ во зимскиот преоден рок.

Јирген Клоп исто така ја следи ситуацијата бидејќи играчот на Брајтон е една од варијантите за наследник на Вајналдум, кој влезе во последната година од договорот.

Играчот за врска игра во Брајтон од летото 2018 година. Оваа сезона запиша 12 мена во Премиер лигата и постигна еден гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан одлучи, ќе го откупи Томори

Факијо Томори во јануари пристигна во Милан како позајмен фудбалер од Челзи. После повреда…