Дома Фудбал Италија Јувентус ќе ги изненади навивачите со третата гарнитура на дресови? (ФОТО)

Јувентус ќе ги изненади навивачите со третата гарнитура на дресови? (ФОТО)

Ако најавите се покажат како точни Јувентус уште еднаш ќе ги изненади навивачите со изгледот на дресовите.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од третата гарнитура на италијанскиот шампион. Роналдо и друштвото следната сезона изгледа покрај стандардната црно-бела гарнитура и резервниот дрес ќе носат и една леопардска комбинација. На дресот ќе преовладуваат портокаловата и црната боја.

View this post on Instagram

🌟ESCLUSIVA – AGGIORNAMENTO: Seconda proiezione #Third #Juve 2020/21. L'inserto grafico “paint sketch” dovrebbe essere "all over" e prendere tutta la maglia, non solo una parte. Probabile colletto "a giro". Doppia ipotesi di mockup con bordini e girocollo sia arancioni che neri. #JuJersey . Attiva le notifiche ai post e alle stories per rimanere sempre aggiornato! Seguici anche su twitter.com/La_Bianconera (link in bio). . . . #juventus #juventusfc #footballjersey #soccerjersey #magliecalcio #football #calcio #soccer #futbol #blackandwhite #bianconeri #storiadiungrandeamore #footballhistory #finoallafine #forzajuve #finoallafineforzajuventus #LiveAhead #Adidas #Adidasfootball #instajuve #SerieA #campionato #serieatim #nike #nikefootball #pumafootball #SpalJuve

A post shared by La Maglia Bianconera (@la_maglia_bianconera) on

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…