Дома Трансфер зона Јувентус ја сака ѕвездата на Бешикташ

Јувентус ја сака ѕвездата на Бешикташ

0

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус е силно зиантересиран за ѕвездата на Бешикташ, Ченк Тосун.

„Бјанконерите“ веќе подолго време го следат голгетерот на турскиот шампион и се спремни да испратат понуда во јануарскиот преоден рок.

Турските медиуми потврдија дека претставници на „старата дама“ пристигале во Истанбул и се спремни да понудат 15 милиони евра за потписот на Тосун.

Претседателот на Бешикташ, Фикрет Орман бара пет милиони повеќе, но е спремен да започне преговори со италијанскиот клуб.

Тосун е најдобар стрелец на тимот сезонава и има постигнато 10 гола во сите натпреварувања, а покрај Јувентус за него се заинтересирани и други европски гигати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ќе купува во Германија: Италијанскиот гигант „фрли око“ на дуото од Баерн Минхен

Милан „фрли око“ на дуото на Баерн Минхен, јавува „TuttoSport“, а играчите за кого е заинт…