Дома Трансфер зона Јувентус ја доби битката за талент на Џенова

Јувентус ја доби битката за талент на Џенова

Талентот на Џенова и млад италијански репрезентативец, Андреа Камбијасо е блиску до трансфер во Јувентус, објави „Скај Италија“.

Силен интерес за левиот бек покажуваше и Интер, но „старата дама“ успеа да ја добие битката и за 22-годишниот Италијанец ќе плати 3,5 милиони евра.

Притоа, како дел од договорот Јувентус во Џенова ќе го испрати и 20-годишниот дефанзивец Драгушин, кој минатата сезона беше на позајмица цо Сампдорија.

Минатата сезона Камбијасо одигра 26 меча за Џенова на кои постигна 1 гола и запиша 4 асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети. Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“…