Дома Трансфер зона Јувентус фаворит за потписот на Де Лихт

Јувентус фаворит за потписот на Де Лихт

0

Дефанзивецот и капитен на Ајакс, Матијас де Лихт од следната сезона би можел да го носи дресот на Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми.

„Калчомеркато“ тврди дека Јувентус е фаворит за неговиот потпис, најмногу поради добрите односи со неговиот менаџер Мино Раиола.

19-годишниот Холанѓанец важи за еден од најперспективните дефанзивци во Европа и е голема желба на Барселона, како и на клубовите од Премиер лигата.

Неодамна се појави информација дека Холанѓанецот сака преселба во Барселона, но неговиот менаџер Раиола го убедува да го избере Јувентус.


Следете го Sportski.mk и на


Ајакс за неговата слобода бара најмалку 50 милиони евра, сума која италијанскиот шампион е спремен да ја плати.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Човек да не поверува – Тотенхем испраќа скаути на натпреварот Аталанта – Милан!

Oпшто познато е дека премирлигашите трошат најмногу на засилувањем но еден клуб е исклучок…