Дома Топ вести Јувентус тргнува по ѕвездата на Сити

Јувентус тргнува по ѕвездата на Сити

Бразилскиот репрезентативец Габриел Жесус би можел ова лето да го напушти Манчестер Сити и да се пресели во Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми.

Јувентус е во потрага по централен напаѓач кој ќе може да биде партнер на Роналдо, а со оглед на потешкотијата да дојдат до потписот на Икарди, „бјанконерите“ се свртија кон други цели.

Најголема желба на тренерот Маурицио Сари е бразилскиот напаѓач Габриел Жесус, кој не е задоволен од својот статус на „Етихад“.

Италијанските медиуми тврдат дека Јувентус веќе ги контактирал неговите агенти, но тешко дека ќе ги убедат „граѓаните“ да го пуштат Бразилецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…