Дома Трансфер зона Јувентус се вклучи во трката за Фабиан Руиз

Јувентус се вклучи во трката за Фабиан Руиз

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус е силно заинтересиран за играчот за врска на Наполи, Фабиан Руиз.

Фабиан Руиз влезе во последната година од договорот, па поради тоа Наполи е спремен да слушне понуди.

25-годишниот Шпанец пристигна во Наполи од Бетис и веднаш се промовираше во клучен играч во тимот, па сега е стандарден и во шпанската репрезентација.

За него интерес покажуваат Арсенал и Манчестер Сити, но сега во трката се приклучи и Јувентус.

Наполи за неговата слобода бара 30 милиони евра, но преферира да го продаде надвор од Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…