Дома Трансфер зона Јувентус почна преговори со Миленковиќ

Јувентус почна преговори со Миленковиќ

Дефанзивецот на Фиорентина и српски репрезентативец, Никола Миленковиќ одигра уште една одлична сезона и е на мета на многу европски гиганти.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус сака да ја победи конкуренцијата и веќе стапил во контакт со Фиорентина.

Алегри сака да ја засили одбраната бидејќи не му верува на Демирал, кој е пред трансфер во Аталанта.

Србинот влегува во последната година од договорот и Фиорентина ќе мора да го продаде ова лето, а за неговата слобода бара 18 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…