Дома Трансфер зона Јувентус почна преговори за Санчо

Јувентус почна преговори за Санчо

Џејдон Санчо е во потрага по нов клуб откако влезе во конфликт со тренерот Тен Хаг и сака да го напушти Манчестер Јунајтед.

Англичанецот влезе во расправија со тренерот Тен Хаг па дури и не тренира со првиит тим и јасно е дека во јануари ќе ја промени средината.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Јунајтед сака по секоја цена да се ослободи од Санчо и е спремен да го пушти на позајмица плајќајќи дел од неговата плата.

Најсилен интерес за него покажува Јувентус, кој веќе стапил во контакт со Манчестер Јунајтед и започнал преговори со англискиот клуб.

„Бјанконерите“ го сакаат Санчо во јануари на позајмица со право на откуп на крајот на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Каземиро пред трансфер во Саудиска Арабија

Бразилскиот репрезентативец Каземиро сака ова лето да го напушти „Олд Трафорд“. Манчестер …