Дома Трансфер зона Јувентус попушта и за Де Лихт испраќа понуда каква што бара Ајакс!

Јувентус попушта и за Де Лихт испраќа понуда каква што бара Ајакс!

0

Трансферот на Матијас Де Лијт во Јувентус малку се одложи, а според последните информации „старата дама“ сака да ја заврши зделката до крајот на неделата.

Де Лихт со своите одлични настапи во дресот на Ајакс минатата сезона го привлече вниманието на големи клубови како што се Барселона, Пари Сен Жермен, Манчестер Јунајтед…На крајот судејќи според се ќе заврши во Јувентус.

Според информациите на „Газета дело Спорт“ Јувентус конечно испратил понуда до Ајакс од 67 милиони евра, но таа е одбиена бидејќи холандскиот клуб бара најмалку 75 милиони евра.

Сепак, новинарот на овој медиум Николо Шир очекува Јувентус да ја зголеми понудата во наредниот период за да ја заврши работата до крајот на неделата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“ од Италија: Ибрахимовиќ се враќа во Интер?

Италијанските медиуми утрово лансираа вистинска трансфер „бомба“ и тврдат дека Антонио Кон…