Дома Трансфер зона Јувентус повторно тргнува по Милинковиќ-Савиќ

Јувентус повторно тргнува по Милинковиќ-Савиќ

Милинковиќ-Савиќ минатото лето беше еден од најбараните играчи за врска во Европа, но тој реши кариерата да ја продолжи во Саудиска Арабија.

Милинковиќ-Савиќ, сепак, по една година помината во С. Арабија сака да се врати во Европа и да заигра во Серија А каде што претходно го носеше дресот на Лацио.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Италијанските медиуми пишуваат дека српскиот интернационалец во јуни ќе потпише договор со Јувентус, кој го посакуваше уште минатото лето.

Србинот не е задоволен од животот во Арабија, па е спремен да прифати помала плата за да се врати во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …