Дома Видео Јувентус му е специјалност – еве ги Топ 5 погодоци на Пандев против Старата дама

Јувентус му е специјалност – еве ги Топ 5 погодоци на Пандев против Старата дама

0

Нашиот репрезентативен капитен, Горан Пандев денеска беше херојот на Џеновa во победата против Јувентус, за кој ова е прв пораз оваа сезона во Серија А.

Кога сме кај Горан Пандев и Јувентус, се чини дека на струмичанецот му лежи Старата дама и многу чесно знае да биде човек на одлука на тие натпревари.

Така беше и денеска, гол и асистенција за победа од 2:0 и прекин на серијата од скоро десет месеци без пораз за Јувентус во Серија А.

Еве една компилација од Топ 5 погодоци на Пандев против Јувентус. Уживајте.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реал Мадрид се вклучи во трката за „бисерот“ на Рома

Откако Зинедин Зидан се врати на клупата на Реал Мадрид, медиумите пишуваат дека ќе направ…