Дома Трансфер зона Јувентус и Милан преговараат со „промашувањето“ на Јунајтед

Јувентус и Милан преговараат со „промашувањето“ на Јунајтед

Италијанските гиганти Јувентус и Милан го сакаат Дони ван де Бек, кој не е задоволен од својот статус во Манчестер Јунајтед.

23-годишниот Холанѓанец оваа сезона има многу мала минутажа во Премиер лигата, а на „Олд Трафорд“ пристигна за 40 милиони евра.

Италијанските клубови сакаат да го искористат  незадоволството на Ван де Бек и да го донесе во Серија А ова лето.

Поради слабата сезона цената на Холанѓанецот падна, па споменатите клубови се спремни да понудат 25 милиони евра. Ван де Бек исто така е отворен за преселба во Серија А и неговиот агент наскоро ќе има средба со двата клуба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе проговори: Морам да ја донесам вистинската одлука

Веќе од поодамна се шпекулира дека Мбапе ова лето ќе го напушти тимот на ПСЖ. Името на мла…