Дома Фудбал Англија Јувентус и Манчестер Сити ја потврдија големата размена на играчи

Јувентус и Манчестер Сити ја потврдија големата размена на играчи

Јувентус ова лето донесе неколку засилувања, а очигледно за нив не е завршен летниот преоден рок.

Старата дама синоќа на официјалната страна објави дека Данило е нов играч на овој клуб. Бразилецот во Јувентус пристигнува од Манчестер Сити и потпиша петгодишен договор.

Јуве потврди дека е постигнат договор со англискиот клуб и дека Данило е нов играч на овој клуб.

Но, исто така потврдено е дека Кансело од Јувентус замина во Манчестер Сити и потпиша шестгодишен договор со англискиот првак. Манчестер Сити плати 37 милиони евра и во спротивен правец го испрати Данило.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

ГОТОВО: Интер и Тотенхем се договорија, Ериксен утре во Милано

Интер и Тотенхем конечно постигнаа договор за трансфер на Кристиан Ериксен, пренесуваат си…