Дома Трансфер зона Јувентус испрати понуда за Агуеро

Јувентус испрати понуда за Агуеро

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро може да ја продолжи кариерата во италијанска Серија А, пренесуваат тамошните медиуми.

32-годишниот Аргентинец на крајот на сезоната ќе биде слободен агент бидејќи му завршува договорот со Манчестер Сити.

Шпанските медиуми пренесуваат дека Агуеро веќе добил официјална понуда од италијански гигант Јувентус и тоа за две сезони.

Агуеро преферира преселба во Барселона, која исто така е заинтересирана за напаѓачот, но не може да ги задоволи неговите финансиски барања.

Најдобрата понуда до сега наводно ја испратил Јувентус, кој на Агуеро му нуди 10 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Паул после само 6 месеци се враќа во Серија А

Родриго де Паул ова лето беше на мета на многу европски гиганти и се одлучи кариерата да ј…