Дома Фудбал Јовиќ: Јас на позајмица, тоа е смешно!

Јовиќ: Јас на позајмица, тоа е смешно!

Лука Јовиќ ова лето пристигна во Реал Мадрид за 60 милиони евра од Ајнтрахт Франкфурт, но се погласи се шпекулациите дека може да биде испратен на позајмица.

Јовиќ нема да добива голема минутажа на „Сантиаго Бернабеу“, па поради тоа медиумите шпекулираат дека би можел да биде испратен на позајмица, а како најсериозни кандидати се споменуваат Интер и Милан.

Сепак, српскиот репрезентативец се огласи и категорично ги демантираше таквите тврдења на медиумите.

„Смешни ми се насловите на медиумите дека ќе заминам на позајмица. Јас од почетокот на кариерата се навикнав на секакви коментари, па се помирив со тоа. Смирен сум и знам дека ќе останам во Мадрид, а времето ќе покаже дали сите тие пишувања биле вистинити или обични измислици“, изјави Јовиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бонучи за најтешката одлука во неговата кариера: Во Милан сфатив дека Јувентус е мое семејство

Леонардо Бонучи пред 10 години првпат стигна во Јувентус, а во 2017 година го направи најш…