Дома Македонски спорт Мак ракомет Јовиќ по ждрепката за Лигата на шампионите: Ни претстои сезона во која треба да уживаме

Јовиќ по ждрепката за Лигата на шампионите: Ни претстои сезона во која треба да уживаме

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер ги дозна противници во групната фаза од Лигата на шампионите.

Битолскиот состав ќе игра во групата А против Кил, Келце, ПИК Сегед, ПСЖ, Алборг и Загреб. Tренерот на „пелистерци“, Александар Јовиќ ја даде и првата изјава по ждрепката.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


„Ни претстои сезона во која треба да уживаме и гордо и достоинствено да ги претставиме клубот, Битола и Македонија во европската елита.

Ние сме во фаза на градење на екипата која ќе игра во Лигата на шампионите и прва мисија ни е да изградиме компетитивен тим. Убеден сум дека со страст, борбеност и квалитет скапо ќе ја продадеме кожата и достоинствено ќе се претставиме“, изјави Јовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Oхрид има големи планови: Во новата сезона ќе ги води екс-селектор на Македонија!

Никола Илиевски Џиџи ќе биде нов тренер на ГФК Охрид, објави порталот „Охридњуз“. Поранешн…