Дома Трансфер зона Јовиќ го менува Кејн во Тотенхем

Јовиќ го менува Кејн во Тотенхем

Голема е можноста Тотенхем во летниот преоден рок да остане без својата наголема ѕвезда, Хари Кејн.

Напаѓачот го извести раководството дека сака да ја промени средината и да игра во клуб каде ќе може да се бори за престижни трофеи.

Тотенхем веќе ја започна потрагата по нов напаѓач, а прв на листата желби е Лука Јовиќ од Реал Мадрид.

Јовиќ се врати во Мадрид од позајмица во Ајнтрахт, но јасно е дека Карло Анчелоти не смета на него, па „кралевите“ го ставија на продажба.

Реал пред две години за неговиот потпис пласти 60 милиони евра, а сега е спремен да го продаде за 40 милиони, сума која Тотенхем е спремен да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…