Дома Фудбал Останато Ја победија Барса, девет месеци потоа…

Ја победија Барса, девет месеци потоа…

0
psg

Интересна ситуација во клубот од Париз.

ПСЖ минатата година во рамките од Лигата на шампионите во првиот натпревар славеше против Барселона со 4:0, а од тој момент до денес поминаа девет месеци…

Она што е интересно во претходните две недели во редовите на ПСЖ татковци станаа Хавиер Пасторе, Анхел Ди Марија, Маркињос и Лукас Моура.

Да потсетиме, иако ПСЖ во првиот натпревар славеше победа од 4:0, сепак во вториот доживеа пораз од 6:1, па беше елиминиран.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

Германскиот репрезентативец признава: Поради тероризмот размислував да го напуштам фудбалот

Фудбалерот на Борусија Дортмунд и репрезентативецот на Германија беше дел од натпреварот п…