Дома Видео „Јапонскиот Меси“ ги посрамоти ѕвездите на Реал, а најтешко помина Кејлор Навас

„Јапонскиот Меси“ ги посрамоти ѕвездите на Реал, а најтешко помина Кејлор Навас

Реал Мадрид неодамна го донесе 18-годишниот талентиран јапонски фудбалер Такефуша Кубо.

Младиот напаѓач кој го нарекуваат „јапонскиот Меси“ уште во 2011. година како дете пристигна во Барселона и играше за младинските категории на овој клуб, а во 2015. година мораше да го напушти каталонскиот клуб.

Иако Барселона тоа не го планираше, сепак мораше да го направи бидејќи Кубо стигнал во каталонскиот клуб нелегално и поради тоа е казнет и имаше забрана за трансфери.

Кубо после тоа замина во ФК Токио, а ова лето пристигна во Мадрид за 2 милиони евра.

Младиот Јапонец моментално се наоѓа на припреми со Реал за новата сезона, а на еден тренинг го покажа целиот талент кој го поседува.

На видеото кое се појави на интернет се гледа како Кубо во неколку наврати ги посрамоти големите ѕвезди на Реал, а најлошо помина голманот Кејлот Навас.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Добри вести за „милионерите“: Хумелс спремен за дербито со Баерн

Двајцата многу важни фудбалери на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс и Аксел Витсел ќе бидат с…