Дома Трансфер зона Јаник Караско пред трансфер во Премиер лигата?

Јаник Караско пред трансфер во Премиер лигата?

Јаник Караско пред себе имаше светла иднина во европскиот фудбал, играше одлично во Атлетико Мадрид, но во февруари во 2018 година изненадувачки избра кариерата да ја продолжи во Кина.

Според тврдењата на европските медиуми, авантурата на Караско во Кина брзо се претворила во кошмар.

Веќе некое време 26 годишниот репрезентативец се надева на враќање на во Европа, а сега доаѓаат нови шпекулации дека тоа би можело да се случи ова зимо.

Пред крајот на 2019 година Караско се поврзуваше со трансфер во Италија, но сега познатиот новинар Кристорф Тереуер тврди дека за трансфер на Караско преговара Кристал Палас.

Караско има желба да се врати во Европа и тоа неодамна јавно го потврди, меѓутоа мора да чека клубовите да се договорат.

Наводно, Палас сака да го доведе Караско на позајмица.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“ од Островот: Челзи започна преговори со Донарума

Најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага го загуби местото во првиот тим бидејќи мена…