Дома Македонски спорт Мак ракомет „Јане“ казнува и наградува: Силни свирежи за Душебаев, громогласен аплауз за Кара! (ВИДЕО)

„Јане“ казнува и наградува: Силни свирежи за Душебаев, громогласен аплауз за Кара! (ВИДЕО)

Денес Вардар игра со Кјелце во раките од Лигата на шампионите.

Пред почетокот на натпреварот публиката во „Јане Сандански“ имаше различен третман за поранешните вардарци, Душебаев и Карачиќ. Додека Кара беше награден со громгласен аплауз, Душебаев беше „казнет“ со силни свирежи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Тешко ќе дојде Вардар до петтото место: Црвено-црните поразени во Португалија

Вардар денес претрпе пораз во важниот натпревар против Порто во Лигата на шампионите. Дене…