Дома Трансфер зона Ѕвездата на Украина пред трансфер во Милан

Ѕвездата на Украина пред трансфер во Милан

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е во напредни преговори за трансфер на украинскиот напаѓач, Роман Јаремчук.

Напаѓачот на Гент блеска на ЕУРО и во првите два натпревари постигна два гола, меѓу кој и оној против Македонија.

Јаремчук оваа сезона во дресот на Гент постигна 23 гола и 8 асистенции, па е на мета на многу европски гиганти.

Украинецот го избрал Милан и веќе се договорил со клубот од „Сан Сиро“, а „росонерите“ за неговиот потпис ќе платат 15 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…