Дома Фудбал Англија Ѕвездата на Тотенхем се претвори во „бебиситер“ и на теренот ги забавуваше децата на соиграчите (ВИДЕО)

Ѕвездата на Тотенхем се претвори во „бебиситер“ и на теренот ги забавуваше децата на соиграчите (ВИДЕО)

0

Сон Хеунг Мин дополнително порасна во очите на навивачите на Тотенхем, но и на љубителите на фудбалот ширум светот после она што го направи во неделата.

Кореецот беше суспендиран за последниот лигашки натпревар против Евертон 2:2, но излезе од тунелот кога натпреварот беше завршен.

Како и што е вообичаено на крајот од сезоната фудбалерите и стручниот штаб на овој натпревар ги доведоа своите семејства. Меѓутоа, изгледа дека Сон беше сам, па на теренот се претвори во „бебиситер“.

Одличниот офанзивец им пријде на Ерик Дајер, Кристијан Ериксен и Ерик Ламела и даде се од себе да ги насмее нивните деца.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гринвуд донесе победа на Јунајтед против Интер, Вулвс на пенали подобар од Сити (ВИДЕО)

Денес ривалите од Манчестер играа пријателски натпревари во кои остварија половичен учинок…