Дома Трансфер зона Ѕвездата на Сити пред трансфер во Баерн

Ѕвездата на Сити пред трансфер во Баерн

Кајл Вокер ова лето ќе го напушти Манчестер Сити, а кариерата најверојато ќе ја продолжи во Серија А.

Вокер на лето влегува во последната година од договорот, а Гвардиола му порачал дека слободно може да си бара нов клуб.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Силен интерес за него покажува Баерн Минхен, кој веќе постигнал договор со агентот на Англичанецот.

Вокер има договор со Сити до летото 2024 година, а „граѓаните“ за неговата слобода бараат 15 милиони фунти, што нема да биде проблем за Баварците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти го сакаат дефанзивецот на Челзи

Рома и Наполи се силно заинтересирана за младиот дефанзивец на Челзи, Тревор Чалоба, прене…