Дома Трансфер зона Ѕвездата на Милан има „смешна“ клаузула – гигантите алармирани

Ѕвездата на Милан има „смешна“ клаузула – гигантите алармирани

0

Сусо е еден од најдобрите поединци во тимот на Милан и во изминатите сезони се етаблираше како еден од најдобрите во Серија А.

Минатото лето Сусо имаше многу понуди, но на крајот реши да остане на „Сан Сиро“ и потпиша нов четиригодишен договор.

Еминентниот „Газета дело Спорт“ во денешното издание открива дека Шпанецот има откупна клаузула, која е несразмерна сонеговата вредност.

Имено, клубот кој што ќе плати 38 милиони евра може да го купи офанзивецот, што е навистина „смешна“ сума во однос на денешната вреност на фудбалерите.

Интерес за Сусо покажуваат многу европски клубови, пред се Ливерпул, па останува да видиме дали Милан ќе успее да го задржи фудбалерот во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку тврди: Летово ќе пристигнат големи засилувања во Јунјатед!

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку, случајно или намерно, откри дека летово ќе…