Дома Фудбал Англија Ѕвездата на Ливерпул се расплака како мало дете: Немам плачено со години…

Ѕвездата на Ливерпул се расплака како мало дете: Немам плачено со години…

Ливерпул вчера во последното коло од Премиер лигата играше против Вулвс, но резултатот од оваа средба не беше во прв план на „Енфилд“ затоа што тоа беше последниот натпревар за Јирген Клоп на клупата на „црвените“.

Клоп остави посебна трага во Ливерпул и кај самите фудбалери, па доказ за тоа се емоциите кои ги покажа Трент Александер Арнолд. Англискиот репрезентативец не ги криеше и солзите пред камерите.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Неколку пати камерата го уловуваше Трент како плаче за време на церемонијата организирана од клубот.

„Клоп го промени мојот живот, направи моите соништа да се остварат. Немав плачено со години, денес не можев да се воздржам…“, изјави Арнолд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …