Дома Трансфер зона Ѕвездата на Лацио пред трансфер во Јувентус

Ѕвездата на Лацио пред трансфер во Јувентус

Јувентус е во напредни преговори со ѕвездата на Лацио, Филипе Андерсон, пренесуваат италијанските медиуми.

Имено, договорот на Филипе Андресон со Лацио истекува на крајот на сезоната и нема најави за негово продолжување.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Алегри многу ги цени квалитетите на Бразилецот и сака да го има во својот тим, па Јувентус сака да ја искористи ситуацијата.

„Бјанконерите“ веќе започнале преговори со неговиот агент и двете страни се блиску до договор.

Филипе Андерсон ќе биде првото засилување за Јувентус за следната сезона и тоа бесплатно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…