Дома Трансфер зона Ѕвездата на Ајакс е приоритет на Барселона!

Ѕвездата на Ајакс е приоритет на Барселона!

0

Младиот дефанзивец на Ајакс и холандската репрезентација, Матијас де Лихт е најголем трансфер приоритет на Барселона, пренесуваат шпанските медиуми.

Де Лихт кој има само 19 години во Барселона го сметаат како наследник на Џерард Пике и ќе направат се за да го доведат на „Камп Ноу“.

Младиот стопер веќе ги импресионираше сите големи европски клубови, а веќе запиша и девет настапи во дресот на холандската репрезентација.

Неговиот договор со Ајакс истекува во 2021 година, но јасно е дека холандскиот клуб нема да може да го задржи по завршувањео на сезоната.


Следете го Sportski.mk и на


Барселона е спремна да ја победи големата конкуренција и наводно веќе стапила во контакт со неговиот агент.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Откриено: Бензема бил на чекор од Барселона, но трансферот пропаднал поради бизарна причина

Во летото 2018 година Карим Бензема бил блиску до потпис со Барселона. Пред сезоната 2008/…