Дома Останати Тенис Ѓорческа со пресврт до нова победа во Анталија!

Ѓорческа со пресврт до нова победа во Анталија!

Maкедонската најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ, фјучерс турнир во Анталија.

Ѓорческа денешниот осминафинален натпревар го доби со 2:1 откако направи пресврт во мечот против Амарис Тот од Унгарија.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Првиот сет Ѓорческа го загуби со 4:6, додека преостанатите два ги доби со истиот резултат и успеа да слави.

Во следното коло Ѓорческа ќе игра против Тара Вурт од Хрватска која е 417-та на ВТА листата. Турнирот се игра за награден фонд од 35.000 американски долари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Реал Мадрид ја купува ѕвездата на Леверкузен

Реал Мадрид е заинтересиран за дефанзивецот на Баер Леверкузен, Џереми Фримпонг, пренесува…