Дома Македонски спорт Мак ракомет Ѓорговски и Стоилевски нови ракометари на Еурофарм Пелистер

Ѓорговски и Стоилевски нови ракометари на Еурофарм Пелистер


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Емилијан Ѓорговски и Никола Стоилевски се прекомандувани од Еурофарм Пелистер 2 во Еурофарм Пелистер.

Тие ќе бидат пријавени за натпреварите во Суперлигата, Купот и Суперкупот на Македонија, СЕХА Гаспром лигата и ЕХФ Лига Европа за тимот на Ларс Валтер.

Емилијан Ѓорговски од почетокот на подготовките тренира со вицешампионот на Македонија, а Стоилевски од денес ќе се приклучи на екипата. Претходно од Еурофарм Пелистер 2 во Еурофарм Пелистер се префрлија Павле Атанасијевиќ и Цветан Кузманоски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Засилување во Битола: Еурофарм Пелистер се засили со играч од данскиот шампион!

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Нов член на нашиот клуб е словенечкиот репрезентати…