Дома Останати Тенис Ѓоковиќ повторно се сретна со италијанскиот новинар и повторно беше урнебесно (ВИДЕО)

Ѓоковиќ повторно се сретна со италијанскиот новинар и повторно беше урнебесно (ВИДЕО)

0

Новата средба на Новак Ѓоковиќ и Убалдо Скангате беше подеднкво урнебесна како и последната.

Пред почетокот на турнирот во Монте Карло српскиот тенисер се дружеше со новинарите, а помеѓу присутните забележа и едно понато лице.

Ѓоковиќ после финалето на Австралија Опен направи шоу така шго имитираше, а денешниот натпревар донесе нешто ново.
Српскиот тенисер откако го здогледа го праша Италијанецот како и започна да се смее.

Инаку, Убдало скоро четири децении известува од тениските терен. Овој 69 годишен новинар не ги пропушта Грен Слемовите и посетил скоро 150.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ го декласира Фриц за четвртфинале!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша убедлива победа на турнирот во Монте Карло, откако г…