Дома Останати Тенис Ѓоковиќ повторно се огласи и испрати порака до Модриќ и друштво

Ѓоковиќ повторно се огласи и испрати порака до Модриќ и друштво

0

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ предизвика различни коментари со изјавата пред неколку дена дека навива за Хрватска на СП во Русија.

Ѓоковиќ тогаш изјави дека ќе навива за Хрватите, дека се надева дека ќе го освојат Мундијалот, а неговата изјава ја осудија медиумите во Србија. Меѓутоа, откако им одржа лекција после тоа, актуелниот Вимболдон шампион уште еднаш се огласи и испрати порака до Модриќ и друштво.

„Им честитам на Лука Модриќ и целата хрватска репрезентација на неверојатниот успех. Убаво е да се види мала земја од нашиот регион да успее на еден голем настан како што е СП.“ – порача Новак.

Српскиот тенисер е во добри односи со неколку хрватски играчи, а исто така тие му дадоа поддршка пред финалето на Вимболдон во кое на крајот Ноле успеа да победи и по четврти пат во својата кариера да го освои овој Гренд Слем турнир.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓоковиќ опширно го објасни успехот: Беше тоа меч за век и векови, ќе го паметам до крајот на животот

Спуштена е завесата на уште еден Вимблдон, Новак Ѓоковиќ го однесе петтиот пехар од лондон…