Дома Останати Тенис Ѓоковиќ откри дали сака да игра на Австралија Опен

Ѓоковиќ откри дали сака да игра на Австралија Опен

Новак Ѓоковиќ потврди дека сака да игра во Австралија следната година.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Во јануари Новак беше депортиран и доби забрана од три години за влез во земјата, од тој момент ситуацијата се промени.

Како што сега стојат работите Ѓоковиќ изгледа ќе може да игра на Грен Слем турнирот во мелбурн. После победата против Кристијан Гарин во Астана, новинарите ги интересираше ситуацијата со Австралија Опен.

„Ги чекам вестите за мојата забрана, таа треба да биде укината за брзо, поради се што се случуваше минатата година. Веднаш штом ќе се среди ќе аплицирам за виза, дефинитивно сакам да играм таму во 2023 година“, изјави Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …