Дома Останати Ѓоковиќ доби дрес од Македонија📷

Ѓоковиќ доби дрес од Македонија📷

Еден од најдобрите тенисери во историјата Новак Ѓоковиќ доби на подарок дрес од фудбалската репрезентација на Македонија.

Му го подари Горан Кипријановски, кој  е познат и како спортски амбасадор на Македонија кој често на познати странски личности им подарува дресови од македонските репрезентации.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ѓоковиќ се подготвува за „Ролан Гарос“, а никогаш не ги криел своите симпатии кон Македонија, каде има многу фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Страшен инцидент во Монте Карло, уништен болидот на Перез🎥

Само што стартуваше трката во Ф1 во Монте Карло за ГН на Монако се случи прекин  поради ст…