Дома Останати Ѓоковиќ го победи Руне и испрати силна порака до публиката🎥

Ѓоковиќ го победи Руне и испрати силна порака до публиката🎥

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Холгер Рубе со 3:0 во сетови и се пласира во четвртфиналето на Вимблдон.

Првиот сет Ѓоковиќ го доби со 6-3, во вториот беше подобар со 6-4.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Иако се очекуваше поголем отпор од Руне, сепак Новак го доби и третиот сет и победи после два часа игра.

И овој пат публиката во Лондон навиваше против него, на моменти недолично, па Ѓоковиќ им се обрати по мечот.

„На сите оние кои избраа да не покажуваат почит кон играчите, ви посакувам добра ноќ. . На турнирот сум повеќе од 20 години, ги знам сите трикови. Тие не навиваа само за Руне, има изговор за Бууууу. Се фокусирам на тие кои имаат почит, кои го сакаат тенисот и ги ценат играчите и напорите што ги имаат, не допирате до мене“, изјави Новак.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал се пласира во финале после две години

Рафаел Надал се квалификуваше за неговото 131. финале на АТП турнејата и прво по Ролан Гар…