Дома Видео Ѓоковиќ во финалето се расплака како мало дете 🎥

Ѓоковиќ во финалето се расплака како мало дете 🎥

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ беше поразен во финалето на УС Опен од Данил Медведев со 0:3.

Новак не моежеше ништо против фантастичниот Русин и покрај големата поддршка од трибните. Како ретко кога присутните еуфорично навиваа за Ѓоковиќ, но и тоа не му помогна.

Таквата ситуација буквално го расплака Ноле во пресрет на последниот гем. Во тие моменти плачеше како мало дете.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Навивачите на Сити му се налутија на Гвардиола: Немаме време сите во среда навечер за гледање фудбал во живо!

Пеп Гвардиола ги критикуваше навивачите на Манчестер Сити, а тие веднаш му одговорија. Сит…