Дома Македонски спорт Мак фудбал Ѓока: Рига е шампион на Летонија, мора да бидеме внимателни

Ѓока: Рига е шампион на Летонија, мора да бидеме внимателни

Денес Шкендија го игра натпреварот против Рига во рамките од 2. Квалификациско коло од Конференциската лига.

Тренерот Ернест Ѓока порача дека Шкендија мора да биде внимателна.

„Рига е тим кој е шампион на Летонија и мораме да бидеме внимателни. И тие и и ние си гледаме свои шанси. Направивме детална аализа и верувам дека ќе се прикажеме во добро светло“.

Арменд Алими очекува двомечот да се решава во Скопје.

„Ќе биде тежок меч, Рига ја респектираме. Сепак, треба да бидеме свесни дека се ќе се решава во Скопје. Да бидеме паметни и да оствариме резултат кој ни одговара“, изјави Алими.

Фото: Шкендија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Победа на сениорите против Црна Гора на втората „контролка“

Одличен настап на сениорите, и победа од (65:58) во втората „контролка“ со Црна Гора Гости…