Дома Фудбал Останато Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1? 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1? 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Премиер Лигата заврши, Бундеслигата заврши, викендов завршуваат Ла Лига, Серија А и Лига 1. Па да видиме што не чека во последното коло.

Шампионите се знаат, а се знаат и екипите кои ќе играат во Лига на Шампиони. Останува нејасно кој ќе избори опстанок и кој ќе оди во Лига Европа, или Конференциска лига.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…