Дома Македонски спорт Мак фудбал Што прави Вардар?! И Филип Петковски го засили Гостивар!

Што прави Вардар?! И Филип Петковски го засили Гостивар!

Tимот на Гостивар не се шегува и во овој преоден рок прави тим со кој сака да биде еден од првите фаворити за изборување место во ПМФЛ наредната сезона.

Вчера од Вардар во Гостивар премина Дарко Стојанов, а денес истото се случи и Филип Петековски.

Петковски во минатата сезона беше еден од најдобрите играчи на Вардар и постигна 14 голови. Секако дека ова е големо засилување за гостиварци и директно ослабување на Вардар кој ќе видиме како и дали планира да ги пополни заминувањата на вакви важни играчи. Како и Стојанов и Петковски со Гостивар потпиша договор на една сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Скандал во македонскиот фудбал: Навивач влезе на терен и „нокаутираше“ играч на гостите! 🎥

Инцидент се случи денес во македонскиот фудбал на натпреварот помеѓу Тетекс и Каменица Сас…