Дома Топ вести Шпанците најавуваат „предавство“: Перез тргнува по играчот кој израсна во „Ла Масија„!

Шпанците најавуваат „предавство“: Перез тргнува по играчот кој израсна во „Ла Масија„!

0
perez

Клубовите се на чекор од договор, барем така пренесуваат шпанските медиуми.

Според најавите кои доаѓаат од Шпанија, на повидок е трансфер кој ќе ги здрма Пирените!

Според информациите на „Onda Cero“, Реал Мадрид постигнал договор и во своите редови ќе го доведе поранешниот член на Барселона – Тиаго Алкантара!

Баерн Минхен нема ништо против продажбата, но сакаат сума помеѓу 60 и 70 милиони евра, претпоставка е дека „кралевите“ ќе тргнат во „напад“ со 50 милиони евра. Договорот би можел да биде постигнат некаде на средина.


Следете го Sportski.mk и на


Самиот играч за врска наводно најмногу во Реал го привлекува тоа што ќе соработува со Јулијен Лопатеги, стрегот кој го водеше во репрезентацијата на Шпанија.

Тиаго во Минхен пристигна од Барселона, потекнува од познатата фудбалска школа на Каталонците, „Ла Масија“ каде и што се оформи како фудбалер. Поради навивачите на Барселона ваквиот трансфер би можеле да го сфатат како еден вид на предавство.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јаја Туре вчера доби отказ во Олимпијакос, а веќе денес е во Англија

Искусниот фудбалер Јаја Туре (35) вчера доби отказ во грчки Олимпијакос. Овој 35 годишен ф…