Дома Видео Шоу на „Мајмуни“ на мечот против Вардар🎥

Шоу на „Мајмуни“ на мечот против Вардар🎥

Денес во Прилеп се игра големото дерби помеѓу Победа и Вардар во рамките на македонскиот Куп.

Победа од неодамна се врати на реновираниот градски стадион „Гоце Делчев“, па прилепската публика повторно може да ужива на фудбалските натпревари.

Ентузијазмот кај прилепчани е огромен, па и овој пат го оправдаа епитетот за најфудбалски град со големата посетеност на стадионот „Гоце Делчев“.

Навивачката група „Мајмуни“ направи вистинско шоу на трибините, па покажаа дека без разлика што двата клуба моментално имаат второлигашки статус, сепак ова е едно од најголемите дебија во Македонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…