Дома Фудбал Шок за Барселона: Додека се истражува скандалот, во „Ел Класико“ ќе им суди човек кој не можат да го смислат!

Шок за Барселона: Додека се истражува скандалот, во „Ел Класико“ ќе им суди човек кој не можат да го смислат!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Барселона во овој период е во центарот на вниманието поради скандалот кој се појави и корупцијата која ја истражува обвинителството (ТУКА), но сега имаат и уште една помала причина за грижа.

Утре Каталонците гостуваат кај Атлетик Билбао, а потоа ги чека „Ел Класико“ против Реал Мадрид. На центарот против „кралевите“ ќе биде судијата Хесус Хил Манзано кој важи за омразен во Каталонија.

Статистиката покажува дека Манзано од сите судии и дал најмногу картони на Барселона. Тој е единствениот судија кој ги исклучувал: Меси, Нејмар и Луис Суарез.

Каталонските медиуми пишуваат дека Манзано секогаш и суди на Барселона кога има најголем притисок како што е сега.

Треба да се знае и дека четворица фудбалери од тимот на Чави стравуваат од суспензија за „Ел Класико“. По четири жолти картони имаат Бускетс, Кеси, Рафиња и Феран Торес. Во случај некој од нив да добие жолт картон против Билбао ќе го пропушти „Ел Класико“.

Исто така, поради повреда Осман Дембеле нема да му биде на располагање на Чави.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…