Дома Топ вести Шок во Реал: Бејл ќе паузира четири месеци!

Шок во Реал: Бејл ќе паузира четири месеци!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Од штабот на Реал Мадрид потврдија дека Герет Бејл ќе претрпи операција на десниот глужд, откако заработи повреда на натпреварот од Лигата на Шампионите против Спортинг Лисабон.

Од почеток повредата не изгледаше многу сериозна, но после деталните прегледи било утврдено дека Бејл ќе мора да оди на итна операција.

Операцијата ќе биде направена на 29 ноември во клиника во Лондон од страна на д-р Џејмс Калдер.

Тоа значи дека велшкиот фудбалер подолго време ќе отсуствува од фудбалските терени, односно три до четири месеци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…