Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија со видео во стил на европските гиганти ги претстави новите дресови

Шкендија со видео во стил на европските гиганти ги претстави новите дресови

0

Актуелниот шампион на Македонија ги претстави дресовите за сезоната 2019/2020.

Шкендија тоа го направи на одличен начин во стил на европските гиганти. Клубот од Тетово преку кратко видео ги претстави дресовите кои се дизајнирани од спортската опрема Макрон.

Во продолжение погледнете како изгледа видеото.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Одреден и терминот: Против Косово играме во 20:45 часот, финалето е од 18:00

Попладнево ждрепката во Нион сакаше Македонија ако го помине Косово во полуфиналето да игр…