Дома Македонски спорт Мак фудбал Шкендија против Мура од Словенија во квалификациите за ЛШ

Шкендија против Мура од Словенија во квалификациите за ЛШ

Шкендија денес го доби противникот во првото претколо во квалификациите за Лигата на шампионите.

Ждрепката која се одржа во просториите на УЕФА сакаше клубот од Тетово да се сретне со Мура од Словенија. Првиот натпревар се игра во Скопје, а вториот на гостински терен.

Шкендија – Мура (6/7 јули)
Мура – Шкендија (13/14 јули)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Сите во Шкупи се вакцинирани!

Tимот на Шкупи сака да нема проблеми како во текот на сезоната, така и во припремните па с…