Дома Видео Шестгодишен „вундеркинд“ прави „чуда“ со топката (видео)

Шестгодишен „вундеркинд“ прави „чуда“ со топката (видео)

Шестгодишното чудо од дете, Арат Хосеини уште сега е голема ѕвезда на социјалните мрежи.

Хосеини го следат 4 милиони луѓе на Инстаграм, негова најголема љубов е фудбалот, а сака еден ден да игра за Барселона.

Негов идол е Меси, а откако детето стана популарно се огласи и ѕвездата на Барселона.

„Гледам дека си многу талентиран. Тоа е фантастично“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Карантинот не го смирил Џани: Даде гол па ја скрши камерата (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски очигледно едвај чекал да помине карантинот и д…